Dzień Ziemi

Corocznie w kwietniu, w naszym przedszkolu realizowane są treści programowe dotyczące ochrony środowiska naturalnego.

Działania prowadzone w tym zakresie, mają na celu kształtowanie u dzieci zachowań proekologicznych, uświadomienie im, jak ważna jest dla nas „zdrowa przyroda”  i uczynienie ich świadomymi użytkownikami środowiska naturalnego. Podsumowaniem tych działań było przygotowanie  przez grupę „Sówki”, dla koleżanek i kolegów z innych grup, teatrzyku pt. „Wyprawa do lasu”. Przedstawienie odbyło się w poniedziałek 22 kwietnia. Leśne skrzaty oraz zwierzęta w nim występujące przypomniały wszystkim, o czym należy pamiętać, jadąc na wyprawę do lasu, a mali ekolodzy  udzielili przedszkolakom rad, jak zadbać o naszą planetę.