dzień kanadyjski

23 lutego Biedroneczki przez cały dzień poznawały kulturę kanadyjską.

Podczas porannych zajęć przygotowaliśmy wspólnie pancakesy z syropem klonowym, po czym delektowaliśmy się słodkim posiłkiem. Następnie, po obiedzie połączyliśmy się online z panią Sophią Wolkowicz, której przodkowie mieszkali w Nasielsku, a obecnie rodzina żyje w Montrealu (wuj naszego gościa był znanym w przedwojennym Nasielsku fotografem. Nazywał się Fiszl Perelmutel i miał zakład fotograficzny "FOTO Retusz" przy ul. Kilińskiego). Sama urodziła się w Warszawie i jako pięcioletnie dziecko wyjechała z rodziną do Kanady. Mimo upływu lat, pani Sophia mówi bardzo dobrze po polsku. Mogliśmy również posłuchać melodii języka angielskiego. Pani Sophia przygotowała dla dzieci wspaniałą prezentację, opowiadając przedszkolakom o kulturze i symbolach Kanady. Dzięki dzisiejszemu spotkaniu dzieci dowiedziały się, że zwierzętami symbolizującymi Kanadę są bóbr, niedźwiedź grizli oraz orzeł. Dzieci wiedzą także, jak wygląda flaga tego pięknego kraju, a także jak pozyskuje się syrop klonowy. Wiemy już, że ten kanadyjski przysmak można jeść na wiele sposobów, nawet z mięsem. W podziękowaniu dzieci zatańczyły poleczkę dla naszego niezwykłego gościa.