Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Europa i Ja" : Liczby i Europejskie zabawy

Moduł 8- Europejskie zabawy, moduł 9- Liczby

Podczas realizacji kolejnych modułów z projektu dzieci nauczyły się liczyć w języku angielskim. Dopasowywały cyfrę do odpowiedniej ilość przedmiotów. Mogły również zobaczyć różnicę w pisowni.

Dodatkowo tego dnia odwiedziły nas dzieci, które na stałe mieszkają w Stanach Zjednoczonych. Dzieci porozumiewały się z przedszkolakami w j.angielskim i polskim. Opowiedziały różne ciekawostki na temat ich kraju, a następnie Biedroneczki pokazały im swoją przedszkolną salę oraz wspólnie się powalili.

Biedroneczki poznały dwie popularne zabawy z Wielkiej Brytanii, były to:

Pin the tail on the donkey (Przypnij ogon osiołkowi) której celem jest: przypięcie brakującego ogonka jak najbliżej celu, czyli z tyłu osła, oraz Simon Says (Szymon powiedział) przedszkolaki  wykonywały komendę, tylko jeżeli była ona poprzedzona słowami „Simon says...” i tylko jeżeli jest zgodna z tym, co demonstruje „Simon”. W przeciwnym wypadku dzieci nie mogły ruszyć się z miejsca