Realizacja projektu "Kubusiowi przyjaciele natury"

Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Aby nasze dzieci poznały zasady dbania o ekologię ,w tym roku równiez grupa "Psczółki" przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego "Kubusiowi przyjaciele natury". W trakcie rrealizacji roznych zadań przedszkolaki rozwijały kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajały wiedzę poprzez zabawę.

Zadnie 1- "Misja przedszkole. Na tropie zmian klimatycznych"

Dnia 21 listopa br. grupa "Pszczółki" realizowała zadanie pierwsze projektu edukacyjnego "Kubusiowi przyjaciele natury". Zajęcia pt. "Misja przedszkole. Na tropie zmian klimatycznych"  pozwoliły  przedszkolakom utrwalić co się dzieje z klimatem na naszej Ziemi, jak przeciwdziałać negatywnym skutkom globalnego ocieplenia.  Dzieci poznały również czym jest pogoda i klimat oraz jakie są różnice między nimi.

Zadanie  4 - "Na tropie roslin i zwierząt"

Dnia 28 listopada  br. dzieci z grupy "Pszczółki" realizowały zadanie 4 pt. "Na tropie roślin i zwierząt". Podczas zajęć dzieci poznały zasady zachowywania się w lesie , dowiedziały sie jaką rolę pełną w przyrodzie rośliny i zwierzęta.