Rodzice czytają

Już od zeszłego roku szkolnego rodzice dzieci z grupy Biedroneczki chętnie angażują się w życie przedszkola, m.in. opowiadając o swoich zawodach, organizując ciekawe warsztaty i czytając dzieciom książki. 31 października i 2 listopada br. odwiedziły nas mamy dwóch dziewczynek z naszej grupy, aby przeczytać przedszkolakom książki.

We wtorek mama Marcelinki Pisarzewskiej przeczytała jedną z ulubionych baśni dzieciom, należącą do klasyki gatunku - "Czerwony Kapturek". Po lekturze rozmawialiśmy o tym, że nie należy ufać nieznajomym, najlepiej nie rozmawiać  z obcymi, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

W czwartek, dzieci wysłuchały najnowszej przygody Kici Koci pt. "Kicia Kocia się złości".  Dzięki mamie Milenki Adamus przedszkolaki dowiedziały się, jak Kicia Kocia radzi sobie ze złością. Następnie w grze logicznej dzieci nazywały emocje i odkryły, w jakich okolicznościach można ich doświadczać.

Dziękujemy rodzicom Biedroneczek za wspólną lekturę i zachęcamy zarówno mamy, jak i tatusiów dzieci z naszej grupy do czytania w przedszkolu.