Zdrowe Dzieci

Grupa Motyków przyłączyła się do realizacji projektu Ministerstwa Zdrowia - Zdrowe dzieci. Celem projektu jest: - zapoznanie z wartościowymi składnikami odżywczymi - owoców i warzyw; - promowanie zasad zdrowego żywienia i znaczenia aktywności fizycznej wśród dzieci; - większa codzienna aktywność fizyczna; - zwiększona świadomość roli wody dla zdrowia człowieka, owocująca większą częstotliwością sięgania po wodę w ciągu dnia i podczas posiłków. Dzieci z grupy Motylków zapoznały się z Piramidą Zdrowego Żywienia i Stylu Życia. Dzieci wspólnie ustaliły co należy robić, aby żyć zdrowo. Następnie przedszkolaki wykonały zdrową sałatkę owocową. Część z dzieci miała możliwość spróbować owoców, których wcześniej nie jadła. Dzieci były zachwycone wspólnym wykonaniem sałatki. Było zdrowo, kolorowo i pysznie.