Biedroneczki i Tata też czyta

Biedroneczki przyłączyły się do projektu czytelniczego "Tata też czyta" organizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Nasielsku.

20 października br. Biedroneczki, śladami swoich starszych kolegów i koleżanek z grupy Misiów,  wybrały się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nasielsku, gdzie przywitała nas dyrektor biblioteki p. Jolanta Rogalska- Budziszewska oraz pani Iza Mazińska. W wypożyczalni dla dzieci czekał na nas tata Julii -pan Tomasz Wojciechowski, który w ramach projektu "Tata też czyta" przeczytał przedszkolakom ulubioną baśń swojej córki - "Kopciuszek".

W ten sposób pan Tomasz przyłączył się do promowania czytania dzieciom przez ojców. Okazuje się, że  chłopcy i mężczyźni czytają dużo mniej niż dziewczynki i kobiety. Na pewno jedną z przyczyn jest brak męskiego wzorca czytelnika – warto to zmienić.  Dlatego ruszyła kampania społeczna promująca czytanie wśród płci męskiej, organizowanej przez Fundację Powszechnego Czytania i Wydawnictwo Tatarak.

Celem kampanii jest przekonanie ojców, wujków, dziadków, starszych braci i opiekunów, że czytanie ma pozytywny wpływ na jakość spędzonego czasu z dzieckiem i jego rozwój. Dzieci, którym rodzice regularnie czytają, już w wieku trzech lat rozumieją dwa razy więcej słów niż ich rówieśnicy. Czytanie pozwala zrozumieć siebie i innych. Ma ogromną moc, bo buduje więzi między dorosłym a dzieckiem. Pozwala również na wspólne podróżowanie po krainie wyobraźni za pośrednictwem literatury.