Ogólnopolski projekt edukacyjny "Europa i ja" - Symbole narodowe

Zadanie 1.  SYMBOLE NARODOWE

Wielka Brytania jest krajem, który leży w Europie i składa się z Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.  Dzieci z grupy Biedroneczek zapoznały się z symbolami Wielkiej Brytanii: flagą, hymnem, herbem oraz innymi ciekawymi symbolami tego kraju.

Wielka Brytania jest pełna obiektów, które są charakterystyczne tylko dla niej. Większość z nich stanowią zamki i mosty, a niektóre z nich stały się najbardziej rozpoznawalnymi symbolami Zjednoczonego Królestwa. Jest to między innymi Buckingham Palace, Big Ben, London Eye, Stonhenge czy Tower Bridge. Biedroneczki wysłuchały informacji o Wielkiej Brytanii, następnie obejrzały film o najciekawszy budynkach i obiektach. Na końcu dzieci wykonały flagi, które zawisły w naszej sali.