Ogólnopolska Akcja Edukacyjna "Dzieci Uczą Rodziców"

Koordynator: Olga Ickiewicz

Nauczyciele biorący udział: Olga Wiśniewska

Grupa: Biedroneczki

Głównym celem akcji jest wsparcie procesu edukacji dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym oraz zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę z dziećmi. Zakres tematyczny zajęć jest niezwykle szeroki: bezpieczeństwo (w różnych wymiarach), ekologia, przyroda i świat zwierząt, kosmos i astronomia, historia, geografia, kultura i tradycja, sport i zdrowie.

Dzieci z grupy "Biedroneczki" zrealizowały piewrszy temat pt.  "Bezpieczni w drodze"

Celem ogólnym zajęć było poszerzenie i utrwalenie wiedzy z obszaru bezpieczeństwa dzieci w zakresie bezpieczeństwa w drodze do przedszkola.

Celami szczegółowymi było:

-       Przedstawienie dzieciom najważniejszych kwestii związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym;

-       Omówienie zasad przechodzenia na przejściu dla pieszych

-       Prezentacja znaków drogowych wraz z ich podziałem

-       Wskazanie istoty noszenia odblasków.

27.10. br. Biedroneczki odbyły "Niezwykłą podróż" w ramach kolejnej lekcji Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą Rodziców". Dzieci obejrzały prezentacje, dzięki której poszerzyły wiedzę z zakresu geografii, obejrzały mapy świata i poznały kilka ciekawostek, np. o wielkich odkryciach geograficznych. Poznały też bliżej kulturę włoską.