Zajęcia profilaktyczne z psychologiem w grupie Sówki

Dnia 05.06.2023r. dzieci z grupy Sówki uczestniczyły w zajęciach z psychologiem pt. „Gadki z psem”.

Zajęcia opierały się na materiałach fundacji Dajemy Dzieciom Siłę adresowanych do dzieci w wieku przedszkolnym. Spotkanie miało na celu rozwijanie umiejętności rozpoznawania sytuacji trudnych i niebezpiecznych,  rozwijanie umiejętności reagowania na nie oraz nauczenie dzieci zasad, które mogą pomóc ochronić je przed wykorzystywaniem seksualnym oraz sytuacjami zagrażającymi ich bezpieczeństwu. Dzieci obejrzały kilkuminutowy  animowany film, który pozwolił najmłodszym zrozumieć podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa i przedstawił sposoby w jaki należy stawiać granice. Następnie w prosty i dostosowany do  możliwości rozwojowych dzieci sposób zasady zostały omówione  i przedyskutowane w grupie.