Niezwykłe spotkanie w Domu Historii i Edukacji

10 maja br. dzieci z grupy Krasnoludki odwiedziły Nasielski Dom Historii i Edukacji, gdzie odbyło się niezwykłe spotkanie z gośćmi ze Stanów Zjednoczonych.

Dziadek pana Davida Grossmana urodził się w Nasielsku, przy ul. Rynek. Około 100 lat temu rodzina Grossmanów wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Dziś pan David wraz z żoną Karen Bigelow odwiedzili Nasielsk i opowiedzieli o historii swojej rodziny oraz o życiu na Florydzie, gdzie mieszkają. Potomkowie nasielskich Żydów przygotowali prezentację multimedialną specjalnie na tę okazję. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowieści o wielotygodniowej podróży statkiem przez ocean, wspomnień przodków rodziny Grossmanów z Nasielska. Poruszenie wzbudziły wspaniałe zdjęcia krajobrazów z Florydy, informacje o siedzibie NASA i rakietach kosmicznych, które na co dzień pani Karen oraz pan David oglądają z okien swojego domu. Największa atrakcją okazała się wiadomość, że nasi goście mieszkają w pobliżu Disneylandu i przywieźli małe upominki dla każdego dziecka od samej Myszki Miki.

Dzięki tej wizycie dzieci z znaszego przedszkola doskonaliły kompetencje międzykulturowe, poszerzyły wiadomości o świecie i o wielokulturowej historii Nasielska. Miały również okazję posłuchać języka angielskiego od osób, dla których jest to język ojczysty.