Dzień Patrona Przedszkola

W tym roku przypada pierwsza rocznica nadania imienia Samorządowemu Przedszkolu w Nasielsku. W tym dniu uczciliśmy pamięć Juliana Tuwima , wybitnego pisarza.

Rok temu społeczność przedszkola, którą tworzą dzieci, rodzice oraz pracownicy, wybrała patrona placówki. Został nim wybitny poeta, który tworzył m.in. dla dzieci. 9 maja 2023 r. z okazji pierwszej rocznicy nadania imienia zorganizowaliśmy wspólne zabawy wokół tematyki dziecięcego świata poezji Juliana Tuwima.  Każda grupa wybrała jeden wiersz poety, omawiała jego treść z wychowawcami, a w dniu uroczystości każde dziecko miało na sobie akcent lub element stroju nawiązujący do danego utworu. Cała uroczystość rozpoczeła sie od powitania dzieci przez p. Dyrektor. Nastepnie przedszkolaki obejrzały teatrzyk w wykonaniu nauczycielek  pt. "Pan Maluśkiewicz i wieloryb". Kolejną część uroczystości przeprowadzono w formie zabaw. Dzieci miały za zadanie odgadnąć zgadaki tematycznie związane z wierszami naszego patrona. Odwiedził nas również gość specjalny, sam Tomasz Trąbalski, który przyniósł przedszkolakom słodkie upominki. Na koniec dzieci wykonały pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.