Spacerki Literackie

Dzieci z grupy Biedronek zrealizowały kolejny moduł  projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” pt. „Spacerki Literackie”.

Na początku przedszkolaki dowiedziały się czym są chmury, z czego się składają oraz,  że mogą mieć różne kształty, kolory i wielkości.  Następnie został im zaprezentowany Juliana Tuwima pt. „Dyzio Marzyciel”. Biedroneczki również mogły wybrać sobie chmurkę i powiedzieć co im ona przypomina. Dzieci zaprojektowały razem z nauczycielem „spacerową torbę” zawierającą przyrządy opisane przez Małego Misia i tak oto przygotowane wyruszyły na spacer po okolicy przedszkola, w celu obserwowania otoczenia. Przedszkolaki  próbowały samodzielnie wykonać zdjęcia ciekawym chmurkom. A o to nasze efekty....