Ogólnopolski projekt edukacyjny "Mały mis w świecie literatury"

Grupa realizująca program :  Pszczółki, Biedronki, Motylki, Wiewiórki, Sówki -realizacja przez cały rok szkolny.Autorką projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej oraz Grupa MAC S.A.Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa.Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwawe współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi,szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi,specjalnymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi w całej Polsce.Poprzez realizacje programu dzieci zostają wprowadzone w świat literatury, uczą się wartości moralnych i postaw patriotycznych, rozwijają umiejętność aktywnego słuchania tekstu czytanego i samodzielność, kreatywność oraz innowacyjność.  Program nie tylko integruje przedszkole z domem ale również  z przedstawicielami środowiska lokalnego.

-Dnia 8 i 18 listopada br. dzieci z grupy "Pszczółki" i "Biedronki" realizowały na zjeciach moduł projektu pt. "Pamiętnik naszej grupy".Podczas zajęć dzieci poznały określenia pamiętnik, album fotograficzny, księga pamiątykowa, przypominały i dzieliły się wrażeniami z pierwszych dni pobytu w przedszkolu oraz tworzyły plan dnia pracy grupy. Grupa Motylki swoją kronikę w styczniu 2023 r.

Grupy uczestniczące realizują przez cały rok szkolny I Moduł, w którym grupowy Miś odwiedza każde dziecko w domu, gdzie wspólnie czytają wybraną książkę.

- Dnia 23 lutego br. dzieci z grupy "Pszczółki" realizowały moduł "Mały mis i zdrowe nawyki". W kolejnym etapie programu dzieci utrwalały wiadomości na temat zdrowego odżywiania i poznały piramidę zdrowego żywienia. Małe Pszczółeczki poznały również walory odżywcze owoców i warzyw w posiłkach.

- Dnia 27 kwietnia br. dzieci z grupy "Pszczółki" realizowały moduł pt "Spacerki literackie". Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały sie jak powstaje deszcz oraz jakie są rodzaje chmur. Podsumowaniem zajęć był spacer z własnoręcznie wykonaną torbą, w którą łapaliśmy wszystkie chmurki.