Dzień kropki 22

15 września obchodzimy Dzień Kropki.

Inspiracją tego nietypowego święta była historia dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzyła w swoje umiejętności plastyczne. Przesłaniem opowiadania P. H. Reynoldsa "Kropka" jest odnajdywanie w sobie pomysłowości i wiary we własne możliwości.

Po wysłuchaniu historii Vashti, dzieci, podobnie jak bohaterka książki, malowały kropki na kartce. Każda praca była inna - jest to dowód na to, że tak prostą rzecz jak kropkę, można namalować na wiele sposobów, a każdy z nich będzie wyjątkowy, płynący z wyobraźni dzieci.

Wszystkie Biedroneczki świetnie się spisały, z zaciekawieniem wysłuchały historii Vashti, po czym pięknie wykonały prace plastyczne. Wszystkie miały również elementy ubioru w kropeczki i tu znowu można było dostrzec różnorodność pomysłów. "Dzień Kropki" to święto kreatywności i wiary we własne możliwości, odkrywanie talentów, które będziemy pielęgnowali przez cały rok szkolny.