Uroczystość nadania imienia Julian Tuwima samorządowemu Przedszkolu w Nasielsku

W dniu 10 czerwca  br. odbyła się uroczystość nadania naszemu przedszkolu imienia Juliana Tuwima. Był to długo oczekiwany, starannie przygotowywany dzień.

Uroczystość rozpoczeła Pani Dyrektor Agnieszka Pałaszewska, serdecznie witając wszystkich zebranych gości oraz odczytując Uchwałę Rady Miejskiej - akt nadania placówce imienia. Następnie zebrani goście mogli podziwiać talent taneczny naszych 5-latków podczas powitalnego "Poloneza".  Po krótkiej prezentacji sylwetki oraz dzieł Juliana Tuwima, nastapiła najbardziej oczekiwana przez dzieci i wszystkich zebranych gości część artystyczna. Po raz pierwszy na scenie przedszkola rodzice wystawili dla dzieci przedstawienie teatralne "Rzepka", wykazując się ogromnym talentem i poczuciem humoru .  Każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Doskonałą grę aktorów uzupełniły fantastycznie dobrane stroje i rekwizyty. Podczas występu z widowni co chwilę dobiegały okrzyki:  "To moja Mama!" Kolejnym punktem programu były wystepy dzieci 5-letnich:- grupa "Pszczółki" wyrecytowała wiersz "Abecadło"; grupa "Motylki " wykonała piosenkę "Trudny rachunek",Franciszek Leszkiewicz- finalista gminnego  konkursu recytatorskiego „W zaczarowanym świecie wierszy Juliana Tuwima” zaprezentował wiersz "Okulary"; grupa "Biedroneczki " przygotowała inscenizację do wiersza "Lokomotywa" ze specjalną dedykacja dla Ewy Tuwim-Woźniak, córki Juliana tuwima, która napisała list do dzieci z naszego przedszkola. List ten został odczytany przez panią dyrektor podczas uroczystości. Po części artystycznej głos zabrał burmistrz Nasielska, Bogdan Ruszkowski, który podkreślił, że przedszkole tworzy nie tyle nowy budynek, co ludzie, czyli pracownicy, dzieci oraz rodzice. Przemówienia wygłosili również zaproszeni goście, m.in. przewodniczący Rady Miejskiej - Jerzy Lubieniecki, dyrektor MOPS Monika Nojbert, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nasielsku Jolanta Budziszewska-Rogalska. Prezes Fundacji Bądźmy Razem -Teresa Skrzynecka odczytała m.in. wiersz jednej ze słuchaczek Nasielskiego Uniwersytetu III Wieku, pani S. Wiśniewskiej z pięknym przesłaniem dla przedszkolaków.Padło wiele pięknych i ważnych słów o wartościach, budowaniu podstaw do edukacji, przyjaźni, radości i poczuciu bezpieczeństwa. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pierwsza dyrektor Samorządowego Przedszkola w Nasielsku - pani Olga Falacińska, a także emeryci i dawni pracownicy placówki. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu  przedsięwzięciu rodziców i nauczycieli, dzieci chętniej będą się identyfikowały z placówką i grupą przedszkolną, a przedszkole uzyska swoistą, indywidualną tożsamość w środowisku.Dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się tworzenia nowego wizerunku przedszkola.

Link do nagrania inscenizacji wiersza J. Tuwima "Lokomotywa" ze specjalną dedykacją dla pani Ewy Tuwim - Woźniak