Wielkie czytanie na dywanie

Biedroneczki zdobyły II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym "Wielkie czytanie w kole na dywanie".

Organizatorem konkursu była Akademia Małych Odkrywców z Łodzi, a jego głównym celem rozbudzanie w dzieciach zamiłowania do czytania. Do rywalizacji przystąpiło kilkaset placówek przedszkolnych z całej Polski.  Uczestnicy mieli dwa zadania do wykonania. Pierwszym z nich było nagranie wspólnego, aktywnego czytania wybranego utworu literackiego adresowanego do dzieci. Drugie zadanie polegało na wykonaniu wspólnej pracy plastycznej, ilustrującej przeczytany utwór. Biedroneczki, wspólnie z wychowawcami, wybrały wiersz Juliana Tuwima "Lokomotywa". Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!