Wycieczka do Gąsiorowa

W dniu 28 września 2021r. dzieci z grupy „Motylki” były na całodniowej wycieczce w Młynie Gąsiorowo.

Uczestniczyły tam w zajęciach „Jedziemy na wykopki” dzięki, którym mogły zdobyć wiele nowych wiadomości na temat różnych odmian ziemniaka oraz jego zastosowania, nie tylko w kuchni. Przedszkolaki poznały historię i tajemnice gospodarstwa „Młyn Gąsiorowo”, zapoznały się z zabytkowymi narzędziami rolniczymi    i domowymi. Ponadto wykonywały ziemniaczane stemple  oraz brały udział w zawodach ziemniaczanych. Na obiad gospodarze przygotowali zupę pomidorową oraz pyszny placek ziemniaczany, który dzieci zjadły z dokładką. Całe zajęcia były przeplatane zabawą na fantastycznym placu zabaw. Wycieczkę zakończyły zakupy pamiątek w tamtejszym sklepiku i powrót do przedszkola.