Spektakl dla dzieci "Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza"

Dnia 16 kwietnia br. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do kina Niwa na spektakl pt. "Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza"

Przedstawienie oparte było na wierszach J. Tuwima (”Pan Maluśkiewicz”, „Murzynek Bambo”, „Pan Hilary”, „Lokomotywa”, „Motyle”) oraz Jana Brzechwy (”Zoo”).  Główną postacią był bohater wiersza „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. Ten tyci człowiek jednej tylko rzeczy w wielkim świecie nie widział. A mianowicie wieloryba. Przygotowania do wyprawy ruszyły pełną parą. W międzyczasie razem z bohaterem wspominaliśmy wyprawę do Afryki, gdzie spotkał dzikie zwierzęta. Kiedy już wyruszyliśmy, motylim samolotem dotarliśmy nad morze gdzie wspólnie z kapitanem dzieci nauczyły się piosenki prawdziwego wilka morskiego.