Europejski Dzień Logopedy

6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest „Europejski Dzień Logopedy”. Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej.  Z tej okazji w naszym przedszkolu 5 i 6 marca zorganizowano zajęcia logopedyczne w grupie Biedronek i Krasnoludków.

Dzieci, dowiedziały się jaka jest rola logopedy w przedszkolu, a te dzieci, które nie uczestniczą w terapii logopedycznej, miały okazję zobaczyć w jaki sposób są prowadzone zajęcia i na co należy zwrócić uwagę aby poprawnie mówić. Dzieci usprawniały  aparat artykulacyjny  poprzez liczne ćwiczenia oddechowe i fonacyjne służące wydłużaniu fazy wydechowej. , ćwiczyły prawidłową i wyrazistą wymowę głosek, usprawniały percepcję słuchową i uczyły się prawidłowego oddychania.  Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach, a proponowane ćwiczenia warg, języka i żuchwy oraz podniebienia usprawniły narządy mowy poprzez wesołą zabawę. Wiele ciekawych i kolorowych pomocy dydaktycznych, jakie zostały przygotowane na zajęcia podniosły dodatkowo poziom atrakcyjności zajęć.