Dofinansowanie dla przedszkola

Samorządowe Przedszkole im. Juliana Tuwima w Nasielsku otrzymało dofinansowanie  w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na zakup 3  programów profilaktycznych do pracy z dziećmi. „Program EDUTERAPEUTICA  -kompetencje emocjonalno-społeczne, przedszkole”  przeznaczony jest do pracy z dziećmi w wieku 4-6 lat i pomaga rozwijać umiejętności potrzebne do radzenia sobie z różnorodnymi wyzwaniami rozwojowymi. Pakiet jest doskonałym narzędziem do pracy pedagog-dziecko oraz do prowadzenia zajęć w grupie przez nauczyciela wychowawcę. Dzięki pakietowi  nauczyciel poprowadzi pełnowartościowe zajęcia w przedszkolu, których celem  jest rozwijanie takich umiejętności, jak: rozpoznawanie, określanie i nazywanie emocji, wyrażanie własnych myśli i uczuć, podejmowanie decyzji, radzenie sobie ze stresem, asertywność i kulturalna odmowa, samodzielność, radzenie sobie ze złością, słuchanie innych, praca w zespole.  Dzięki cyfrowej formie zabawy dzieci chętniej angażują się w zajęcia,  są dla nich atrakcyjne dzięki ciekawym ćwiczeniom multimedialnym oraz pomagają  w lepszym przyswajaniu wiedzy i umiejętności związanych z emocjami.

Drugi program „JumboEdu”   to innowacyjny, interaktywny program edukacyjny zaprojektowany specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to fascynujące narzędzie, które nie tylko zapewnia niesamowitą zabawę, ale również skutecznie wspiera i stymuluje wszechstronny rozwój każdego malucha! To prawdziwa uczta dla zmysłów, łączy piękną grafikę i treści edukacyjne.  Poprzez dynamiczne i kolorowe animacje przenosi dzieci w świat pełen wyzwań i niesamowitych odkryć. Bogactwo różnorodnych zadań sprawia, że dzieci chętnie rozwiązują zadania wciągając się w fascynujący świat zabawy i nauki.

„Mówmi”  to  multimedialny program terapeutyczny do nauki mowy,  to innowacyjna pomoc dydaktyczna wspomagająca proces programowania języka. Zestaw jest przeznaczony dla dzieci, które nie rozwinęły umiejętności posługiwania się mową lub utraciły zdolność mówienia w wyniku zaburzeń komunikacji językowej.  Program polecany także dzieciom obcojęzycznym uczącym się języka polskiego.

Wszystkie programy dedykowane są szczególnie do dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, jednak każde dziecko czerpie radość  z korzystania z nich. Programy znakomicie motywują dzieci do nauki, ćwiczeń, przezwyciężania własnych słabości, zajęcia z ich  użyciem wydają się dziecku mniej męczące – są raczej zabawą, nudzą się dzieciom znacznie wolniej niż pomoce tradycyjne.

Dzieci z Samorządowego Przedszkola im. Juliana Tuwima uwielbiają prace z tablicą interaktywną i programami profilaktycznymi.