Szkoła Dostępna dla wszystkich

Samorządowe Przedszkole im. J. Tuwima od wrzesnia b.r. szkolnego uczestniczy w programie Szkoła Dostępna dla Wszystkich.

Nasi nauczyciele podwyższają swoje kwalifikacje podczas szkoleń dotyczących dostępności placówki edukacyjnej dla wszytskich, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawonościami. Dostepnośc to nie tylko dostosowania architektoniczne, ale również dobór metod pracy i organizacja czasu pobytu dzieci w przedszkolu.

W związku z realizacją programu i promocji projektu UNICEF ASA Centrum Badań Edukacyjnych , przedszkole otrzymało dwa pakiety pomocy dydaktycznych od UNICEF: "School in a box" oraz "Recreation kit in a box".  Zestawy wspomogą pracę terapeutyczną i dydaktyczną w naszej placówce.