Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka"

Koordynator projektu: Edyta Zakrzewska

Nauczyciele biorący udział: Małgorzata Krzyczkowska, Agnieszka Pacek, Monika Stachowicz

Grupy: Motylki, Misie i Żabki

Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, rozwijanie wszechstronnej stymulacji dzieci, poprzez połączenie wrażeń ruchowych, wzrokowych, słuchowych i dotykowych.

Głównym celem projektu jest:

-kształtowanie pozytywnych cech charakteru, takich jak: chęć niesienia pomocy potrzebującym, oszczędność, gospodarność, empatia;

-rozwijanie poczucia odpowiedzialności poprzez dokonywanie odpowiednich wyborów;

-wprowadzenie w świat wartości uniwersalnych;

-wdrażanie do zachowań akceptowalnych społecznie.

We wrześniu Motylki rozpoczęły przygodę z projektem "Nie lada to gratka. Poznajemy Misia Uszatka!". Dzieci powitały Misia Uszatka, ustaliły zasady panujace w grupie, stworzyły kącik dla Misia, wysłuchały  dwóch opowiadań: "Idzie Uszatek do przedszkola" i "Pierwszy dzień w przedszkolu" W  październiku Motylki  utrwaliły nazwy darów jesieni, określałý ich kształt, wielkość, kolor, zapach. Rozwijały umiejętność polisensorycznego poznawania świata.  Motylki przeliczały owoce  i porównywały liczebność grzybków w koszulkach.

Motylki wykonały listopadowe zadania z projektu edukacyjnego "Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka”.

Dzieci wysłuchały opowiadanie pt. "Nie chcę kaszy!, poznały zasady zdrowego odżywiania, segregowały produkty na zdrowe i niezdrowe, zrobiły także talerzyki ze zdrowym jedzeniem. Motylki poznały powiedzenie "Ruch to zdrowie" i z wielką radością wykonały różne cwiczenia gimnastyczne

Motylki w ramach projektu edukacyjnego „Nie lada to gatka! Poznajemy Misia Uszatka” zrealizowały zadania z grudnia i stycznia. Dzieci improwizowały do muzyki Antonio Vivaldiego Cztery pory roku- Zima. Utrwaliły dni tygodnia, poznały różne rodzaje zegarów, dowiedziały się co to znaczy „upływ czasu”, przeliczały w zakresie siedmiu.

W lutym Motylki wykonały kolejne zadanie z projektu edukacyjnego „Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka”. Dzieci obejrzały teatrzyk pt. „Kopciuszek”. Poznały tradycję urządzania bali w Polsce i na świecie, dowiedziały się co znaczy słowo „karnawał”, a także wykonały strój karnawałowy dla Misia Uszatka.