Międzynarodowy Dzień Kropki 2021

15 września w Samorządowym Przedszkolu w Nasielsku po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień był wyjątkowy i troszkę inny, niż zwykle. Na pewno zastanawiające jest, jak przebiegał i co nowego wniósł w życie przedszkolaków. Naszym celem ukierunkowanym na zadania było rozbudzanie kreatywności, aktywności twórczej, pomysłowości, a przede wszystkim zachęcanie dzieci do podejmowania działania, inicjatywy – po prostu tworzenia. Dzień Kropki, to dzień odwagi, wiary we własne możliwości, rozumienia swojej wartości poprzez odpowiednie zabawy. Wtorek, 15 września, wypełniony był kolorowymi kropkami, które pojawiły się na ubraniach wielu przedszkolaków, a także na ich twarzach. Wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola zaangażowali się w zabawę. Nauczyciele podczas zajęć dydaktycznych przedstawiali genezę- charakterystykę i znaczenie tego dnia. Z ogromną uwagą przedszkolaki oglądały film rysunkowy na podstawie H.Reynoldsa ,,The Dot’’ czyli ,,Kropka’’. Ta niezwykła historia uświadomiła naszym przedszkolakom, że każdy człowiek- mały i duży- ma swoją wartość. Każde dziecko ma zdolności, talenty, choć czasem bardzo ukryte. Każde dziecko jest wartościowe! Na uwagę zasługuje fakt, że tego dnia kropki zauważaliśmy wszędzie, nawet tam, gdzie wcześniej wcale ich nie dostrzegaliśmy. Czasem przecież nawet nie zwracaliśmy na nie uwagę. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są na skrzydełkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Tego dnia przedszkolaki uczestniczyły także w zabawach ruchowych z użyciem kropek, układały kompozycje według własnych pomysłów, wykonały również prace plastyczne z kropką w roli głównej. Ponadto, ozdabiały teren wokół przedszkola kredowymi kropkami! Wszędzie był, można rzec –kropkowy zawrót głowy!