Samorządowe Przedszkole im. Juliana Tuwima
05-190, Nasielsk
ul. Warszawska 39A
tel. 233067666
Faks: +48 23 306 xx xx
Rozstrzygnięcie gminnych konkursów
30 maja br. w Samorządowym Przedszkolu im. J. Tuwima w Nasielsku odbyło się rozstrzgnięcie dwóch konkursów gminnych objętych patronatem Burmistrza Nasielska.
Laureatów II edycji Gminnego konkursu plastycznego "Dziecięcy Świat Twórczości Juliana Tuwima" oraz Gminnego Konkursu Nasielsk - moja mała ojczyzna przywitała dyrektor Samorządowego Przedszkola im. J. Tuwima w Nasielsku, Agnieszka Pałaszewska oraz w imieniu burmistrza Nasielska - dyrektor CUW, Hanna Pietrzak. Podziękowały dzieciom oraz ich opiekunom za wysiłek włożony w przygotowanie twórczych prac plastycznych. Słowa uznania skierowała również do koordynatorów konkursów: Martynie Raczkowskiej i Oldze Ickiewicz, organizatorkom konkursu o pozezji Tuwima, a także Agnieszce Puławskiej, organizatorce Konkursu o naszej małej ojczyźnie, czyli ziemi nasielskiej. Nagrody zostały zakupione z dofinansowania przyznanego przez Burmistrza Nasielska.
Nagrody w Gminnym konkursie plastycznym "Dziecięcy Świat Twórczości Juliana Tuwima"przyznano w czterech kategoriach wiekowych: trzylatki, czterolatki, pięciolatki oraz sześciolatki. Jego celem było propagowanie poezji dziecięcej patrona przedszkola - Juliana Tuwima oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych.
I miejsce
3-latki – Gabrysia Gers Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Cieksynie
4-latki- Viktoria Kańduła Samorządowe Przedszkole "Stacyjkowo" w Starych Pieścirogach
5-latki- ex aequo
Alicja Dolota Samorządowe Przedszkole "Stacyjkowo" w Starych Pieścirogach
Kamila Goliasz Samorządowe Przedszkole im. Juliana Tuwima w Nasielsku
6-latki/ klasa „0”- Filip Zawadzki Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Popowie Borowym
II miejsce
3-latki – Wiktoria Sakowska Samorządowe Przedszkole im. Juliana Tuwima w Nasielsku
4-latki- Maja Wilska Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Popowie Borowym
5-latki- Szymon Krzyżewski Samorządowe Przedszkole im. Juliana Tuwima w Nasielsku
6-latki /klasa „0”- Antonina Tomasińska Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku
III miejsce
3-latki
ex aequo
Alicja Strefnel Samorządowe Przedszkole im. Juliana Tuwima w Nasielsku
Wiktoria Krzyżoszczak Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Cieksynie
4-latki- Maria Maliszewska Samorządowe Przedszkole „Stacyjkowo" w Starych Pieścirogach
5-latki- Igor Wilski Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Popowie Borowym
6-latki / klasa „0”- Urszula Zasońska Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Popowie Borowym
Wyróżnienia
3-latki Igor Zawadzki Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Popowie Borowym
4-latki
Oliwia Sobiecka Samorządowe Przedszkole "Stacyjkowo" w Starych Pieścirogach
Wiktoria Gałązka Samorządowe Przedszkole "Stacyjkowo" w Starych Pieścirogach
Oleg Woźniak Samorządowe Przedszkole im. Juliana Tuwima w Nasielsku
Zofia Kiliś Samorządowe Przedszkole im. Juliana Tuwima w Nasielsku
5-latki
Katarzyna Waśniewska Samorządowe Przedszkole "Stacyjkowo" w Starych Pieścirogach
Tymoteusz Chmielewski Samorządowe Przedszkole "Stacyjkowo" w Starych Pieścirogach
Wiktoria Owczarczyk Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Cieksynie
Magdalena Krzyżoszczak Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Cieksynie
Nikola Kowalska Samorządowe Przedszkole im. Juliana Tuwima w Nasielsku
Kacper BącikSamorządowe Przedszkole im. Juliana Tuwima w Nasielsku
Nela BranickaSamorządowe Przedszkole im. Juliana Tuwima w Nasielsku
Marcel FałczyńskiSamorządowe Przedszkole im. Juliana Tuwima w Nasielsku
Wojciech CzarnomskiSamorządowe Przedszkole im. Juliana Tuwima w Nasielsku
6-latki klasa „0”
Tymoteusz Karaszewski Samorządowe Przedszkole "Stacyjkowo" w Starych Pieścirogach
Zuzanna Zofia Siekierska Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Popowie Borowym
Celem Gminnego konkursu plastycznego "Nasielsk - moja mała ojczyzna" było poszerzenie wiadomości o Nasielsku, poznanie historii miasta oraz rozwijanie postaw patriotyzmu lokalnego. W konkursie wiziąć udział mogły dzieci w wieku przedszkolnym - od trzeciego do szóśtego roku życia oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych z gminy Nasielsk. Zwycięzcami konkursu zostali:
3-latki:
I miejsce: Igor Zawadzki - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Popowie Borowym
4-latki:
I miejsce
Urszula Podgródna - Samorządowe Przedszkole im. J. Tuwima w Nasielsku
II miejsce
Oliwia Sobiecka - Samorządowe Przedszkole "Stacyjkowo" w Starych Pieścirogach
III miejsce
Alicja Broma - Samorządowe Przedszkole "Stacyjkowo" w Starych Pieścirogach
5-latki:
I miejsce
Kacper Bącik - Samorządowe Przedszkole im. J. Tuwima w Nasielsku
II miejsce
Hanna Grzeszczak - Samorządowe Przedszkole im. J. Tuwima w Nasielsku
III miejsce
Tymoteusz Chmielewski - Samorządowe Przedszkole "Stacyjkowo" w Starych Pieścirogach
6-latki:
I miejsce
Katarzyna Waśniewska - Samorządowe Przedszkole "Stacyjkowo" w Starych Pieścirogach
I miejsce
Alicja Podgródna - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kontytucji 3 Maja w Nasielsku
II miejsce
Filip Zawadzki - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Popowie Borowym
III miejsce
Maja Wiśniewska - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kontytucji 3 Maja w Nasielsku
Klasa I SP:
I miejsce
Zuzanna Fabisiak - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawała II w Dębinkach
II miejsce
Liliana Dzikoń - Szkoła Podstawowa im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Starych Pieścirogach
III miejsce
Alicja Grzeszczak - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawała II w Dębinkach
Klasa II:
I miejsce
Julia Czarnecka - Szkoła Podstawowa im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Starych Pieścirogach
II miejsce
Zuzanna Patrzykowska - Szkoła Podstawowa im. P. de Coubertina w Budach Siennickich
III miejsce
Gabriela Makowska - Szkoła Podstawowa im. P. de Coubertina w Budach Siennickich
Klasa III
I miejsce
Zofia Dębska - Szkoła Podstawowa im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Starych Pieścirogach
II miejsce
Maciej Niezgoda - Szkoła Podstawowa im. P. de Coubertina w Budach Siennickich
III miejsce
Filip Szatkowski - Szkoła Podstawowa im. P. de Coubertina w Budach Siennickich
Laureatom gratulujemy!