Wyjście do kina na bajkę pt. "Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!"

W roku szkolnym 2022/23 nasze przedszkole uczestniczyło w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym  pt. „Z Kicią Kocią Maluchy zmieniają się w Zuchy".

Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci.

Podsumowaniem projekty było wyjście do kina Niwa na obejrzenie filmu pt. „Kicia Kocia mówi:  Dzień dobry!”. W wyjściu uczestniczyło pięć grup: Biedronki, Pszczółki, Jeżyki, Żabki i Motylki.

Bajka przypadła do gustu wszystkim  przedszkolakom. Rezolutna Kicia Kocia razem z wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywała odważnie świat i stawiała czoła wielu nowym sytuacjom. Przygody Kici Koci odzwierciedlają dziecięcą wrażliwość oraz ukazują pełną ciepła i radości codzienność. Czynności, takie jak mycie się, gotowanie, poznanie różnych zawodów, radzenie sobie z bólem zęba, brzucha  czy zawieranie przyjaźni, pomagają najmłodszym oswajać się z nowymi emocjami i uczuciami. Kicia Kocia znajdzie odpowiedź na wszystko!