Z Kicią Kocią w bibliotece

3 kwietnia br. Biedroneczki odwiedziły Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną w Nasielsku.

W ten sposób zrealizowały kolejne zadanie z projektu "Z Kicą Kocią maluchy zmieniają się w zuchy".  Przedszkolaki poznały proces wypożyczania książek: od zapisu i wyrobienia karty bibliotecznej, aż po wypożyczenie książki.

Pani Iza Mazińska, bibliotekarka, przeczytała opowiadanie "Kicia Kocia w bibliotece", z kótrej dzieci dowiedziały się, co to jest biblioteka i do czego służy. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat funkcjonowania biblioteki. W nagrodę pani Iza przeczytała dzieciom jeszcze kilka książeczek z przygodami Kici Koci, a chętne przedszkolaki zamieniały się kolejno w asystentów pani bibliotekarki.