Zabawy Andrzejkowe

Dnia 30 listopada 2022 roku nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat zabaw andrzejkowych

Na początku zapoznały się z tradycjami wieczoru Andrzejkowego. Dzieci chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Rzucały one pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się ich najskrytsze marzenia. Odkrywały ,,tajemnice’’ tego kim, będą w przyszłości. Poprzez wybór danego koloru dostały cenną radę na przyszłość.Za pomocą przygotowanych słomek, sprawdzały z jaką koleżanką, lub kolegą z grupy połączy ich wieczna przyjaźń. Dużo  radości przyniosła przedszkolakom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami- lanie wosku. Dzieci podchodziły do miski z wodą i trzymały klucz, przez którego dziurkę czarodziejka przelewała wosk. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Na koniec ustawiały buty w rzędzie, aby dowiedzieć się które z nich wyjedzie w niezapomnianą podróż. Wszystkie zabawy przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową i czerpania radości ze wspólnych zabawach dzieci z naszego przedszkola. Andrzejki przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.