Czerwcowe wycieczki

Czerwiec to w Samorządowym Przedszkolu czas wycieczek. W tym roku udało się kontynuować naszą tradycję i przedszkolaki odwiedziły wiele ciekawych miejsc, spędzając czas na zabawie z rówieśnikami.

Pszczółki, Pajacyki i Motylki odwiedziły Dynioland w Wieliszewie. W tym malowniczym miejscu dzieci cieszyły się beztroską zabawą na łące, gdzie skakały na balach słomy,uczestniczyły w warsztatach z zielarzem, poszerzyły wiedzę z zakresu roślin dziko rosnących, podniosły świadomość ekologiczną , a także miały możliwość własnoręcznego wykonania herbatek ziołowych, które zabrały do domu. Przedszkolaki odwiedziły również mini zoo, bawiły się w labiryncie słomianym oraz spacerowały w zakątku sensorycznym. Na koniec  zajadały upieczone na ruszcie pyszne kiełbaski.

Gwiazdeczki były we Frajdalandii w Budach Iłowskich, gdzie oprócz zabaw na świeżym powietrzu na dmuchańcach,  w niskim parku linowym i leśnym miasteczku, wzięły udział w pokazach sokolniczych. Poszerzyły również wiedzę na temat zwierząt domowych oraz egzotycznych mieszkających w mini zoo na terenie tego malowniczego rodzinnego parku rozrywki.

Biedroneczki spędziły miło czas w Młynie Gąsiorowo, gdzie pod okiem wykwalifikowanych animotorek poszerzyły wiedzę na temat roślin polnych charakterystycznych dla naszego regionu, zasadziły fasolki, które zabrały ze sobą do domu, zobaczyły dawne sprzęty domowe, o których bardzo ciekawie opowiadała pracownica Młyna. Miały równiez okazję do wyhasania się na ogromnym placu zabaw. A po pysznym obiadku zakończyły wycieczkę we wspólnych tańcach.

Żabki oraz Misie odwiedziły płockie Zoo, gdzie uczestniczyły w lekcjach przyrody prowadzonych przez pracowników ogrodu zoologicznego. Następnie udały się do płockiego teatru na spektakl. Ponadto, Misie poszerzały swoją wiedzę na ścieżce przyrodniczej w Kucharach koło Płońska.

Słoneczka, Wiewiórki, Krasnoludki, Żabki, Motylki, Pajacyki, Biedroneczki i Pszczółki odwiedziły Bąbelkowo, gdzie miło spędziły czas na wspólnych, beztroskich zabawach. Słoneczka dodatkowo uczestniczyły w Bąbelkowie w warsztatach malowania odlewów gipsowych. Przedszkolaki zapoznały się z etapem powstania odlewów gipsowych, po czym z ochotą zabrały się do ,,pracy''. Wszystkie dzieci bardzo postarały się, malując swoje obrazy gipsowe.

Cieszymy się, że mimo nadal obowiązujących obostrzeń, nasze przedszkolaki mogły integrować się z kolegami i koleżankami podczas wspólnych wycieczek, odkrywając nowe miejsca, zbierając nowe doświadczenia.