Certyfikat Wzorowej Placówki

Samorządowe Przedszkole w Nasielsku otrzymało Certyfikat Wzorowej Placówki Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury.

Certyfikat otrzymują jedynie placówki, które zrealizowały co najmniej 4 moduły w Ogólnopolskiej Akcji Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. W naszym przedszkolu zrealizowano wszystkie dostępne moduły, a certyfikat za udział w projekcie otrzymaliśmy już po raz drugi.  Celem akcji jest rozwijanie kompetencji czytelniczych u najmłodszych.  W tym roku autorzy projektu skoncentrowali się na rozwoju inteligencji emocjonalnej, więzi rodzinnych poprzez sięganie do ulubionych książek z dzieciństwa rodziców, poszerzanie wiedzy przyrodniczej, ze zwróceniem uwagi na działania proekologiczne, profilaktykę zdrowotną oraz docenianie bohaterów życia codziennego.