Dzień Higieny u Słoneczek

Dzień Higieny Velvet w grupie Słoneczek w ramach projektu "Zdrowo i sportowo"

Dzieci z grupy Słoneczek 5 maja miały okazję uczestniczyć w zajęciach ,,Dzień Higieny Velvet’’ w ramach akcji ,,Zdrowo i sportowo’’. Na początku przedszkolaki wyjaśniły, w jaki sposób rozumieją pojęcie higieny, oraz próbowały uzasadnić, czy jest ona ważna w życiu każdego z nas. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy prawidłowo myć ręce oraz korzystać z toalety. Przez cały dzień wielokrotnie miały czas na praktyczne utrwalanie sposobu mycia rąk. Słoneczka miały również okazję ,,poznać’’ różne bakterie, które towarzyszą nam przez cały czas, jeżeli nie zadbamy o czyste ręce. Urozmaiceniem akcji były zabawy ruchowe i praca plastyczna związana z czystością rąk. „Dzień Higieny Velvet” uzmysłowił przedszkolakom, jak ważna na co dzień jest higiena.