Przedszkolaki dbają o planetę

W naszym przedszkolu dbamy o rozwój postaw proekologicznych u dzieci.

Przedszkolaki dbają o planetę

Corocznie, w kwietniu, w naszym przedszkolu realizowane są treści programowe dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Działania prowadzone w tym zakresie mają na celu kształtowanie u dzieci zachowań proekologicznych, uświadomienie im, jak ważna jest dla nas „zdrowa przyroda”  i uczynienie ich świadomymi użytkownikami środowiska naturalnego. Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję wysłuchać opowiadań o rówieśnikach dbających o najbliższe otoczenie, opowieści o leśnych skrzatach, które chronią las i jego mieszkańców, poszerzyć swoją wiedzę na temat ekologii, oglądając filmy edukacyjne. Nie zabrakło wesołej zabawy przy piosenkach o tematyce ekologicznej. Podsumowaniem tych działań były prace plastyczne, np. plakaty o tematyce ekologicznej czy odznaki „Przyjaciel Przyrody”. Wszystkie te działania mają na celu wyrabianie u dzieci nawyków dbałości o środowisko naturalne na co dzień i kształtowanie postaw proekologicznych.